Пандао, Джум або Алиэкспресс — що краще?

1306

Останнім часом, позиції популярного магазину AliExpress похитнулися. На російський ринок продажів вийшли ще два великих гравці: спочатку Joom, а восени 2017 компанія Mail Group представила свій сервіс Pandao. Сьогодні ми постараємося розібратися, який магазин краще. Постараємося торкнутися кілька основних моментів — ціни та доставка, зручність використання, бонуси і якість роботи.

Інтерфейс магазинів і зручність

Напевно відразу варто розібрати цей момент. У Джум, Пандао і Алиэкспресс є як мобільна (Android, iOS), так і браузерна версії — це вже стандартний набір. Можна сказати, що інтерфейс всіх версій магазинів цілком стандартний і схожий між собою. Все ті ж категорії товарів, акційні лоти на першій сторінці, особистий кабінет і інше. Правда, Алиэкспресс наповнений допоміжними опціями, типу «Захист споживача», багатомовність та інше.

Інтерфейс магазину Алиэкспресс є еталонним

Асортимент та ціна де дешевше?

В цьому питанні безумовно лідирує Алиэкспресс — вибір серед запитаний вами товару буде просто величезний. Джум і Пандао в цьому плані мають інший напрямок — практично весь асортимент має безкоштовну доставку, відразу були відсіяні продавці з низьким рейтингом і основний упор зроблений на товари за найнижчими цінами.

  • Відразу зазначу — найпопулярніші і великі китайські продавці і бренди, присутні в усіх трьох магазинах.
  • Також потрібно розуміти: основний ухил і Джум і Пандао роблять на дешевий одяг, косметику та біжутерію. Це легко зрозуміти, глянувши на їх головну сторінку. Саме ці фактори формують їх основну клієнтуру — молодь, переважно дівчата.

Де краще доставка?

Як ми вже сказали, як на Pandao, так і на Joom присутні продавці з дешевим товаром і безкоштовною доставкою. Для окремих лотів ви можете в будь-який момент підключити опцію кур’єрської доставки, за яку доведеться платити. В кінцевому ж підсумку 99% всіх замовлень приходять «Поштою Росії», яка, до речі, стала діяти набагато швидше — це факт.

Пандао, Джум або Алиэкспресс — що краще?Інтерфейс мобільного магазину Joom

Бонуси та акції

Про бонуси, промокоди і акції в кожному онлайн-магазині можна розписувати багато. Вся суть акцій зводиться до того, що потрібно постійно відслідковувати — чи дійсно була знижка або просто продавець вирішив піти на хитрість. У плані бонусів всі три сервісу виділилися по своєму: на Joom надають купони зі знижками, Pandao пропонує товари за бали, а AliExpress купони за щоденне відвідування.

Окремо скажемо про Пандао. У момент запуску цього магазину з’явилася можливість швидко отримати бали — вводити промокоди блогерів, запрошувати друзів і робити репости. Особливо актуальною була опція отримання балів за запрошення одного — багатьом вдавалося накопичити так досить великі суми.

У підсумку «халява» була закрита в березні, а максимальна кількість балів, яку ви можете зібрати ~2000. Наприклад, ось що можна придбати за цю внутрішню валюту.

Пандао, Джум або Алиэкспресс — що краще?Товари за бали в Пандао

Способи оплати

  • Алиэкспресс це світовий лідер, який приймає практично всі способи оплати (електронна комерція, банківські картки, PayPal та інше).
  • Джум в плані оплати також зручний — банківські карти (Visa, MasterCard, PayPal і гаманці QIWI, Яндекс.Гроші.
  • Панда пропонує тільки Android Pay, Apple Pay і банківські карти (Visa, MasterCard). Гаманці ж можна використовувати тільки через віртуальні карти.

Повернення і спір

У плані захисту прав покупця всі три сервісу пропонують можливість відкрити спір з продавцем. Інше питання як на нього реагує адміністрація сайтів, які і є арбітрами. Китайський Алі це мастодонт, який вже давно відточив всі процеси подачі спору, повернення товару та арбітражу, а «покупець завжди правий».

А от два інших у цьому плані не такі хороші — результатів спору можна чекати місяцями, а дрібні продавці не особливо сильно женуться за чистотою свого рейтингу. Особливо виділився в цьому плані Пандао і мабуть, це пов’язано з відносною недостатністю сервісу», якому потрібно налагодити правильну роботу арбітражу клієнтів.

Який магазин все ж краще?

Отже, прийшов час підвести підсумок. Давайте відразу віддамо Алі його недоторканна перше місце і чіпати його не будемо. Далі я б рекомендував Joom — все ж він має більш довгу історію, сформувався позитивний рейтинг і обширну базу продавців. Ну і в кінці залишається місце для Pandao — на жаль, його активна рекламна компанія випереджає розвиток і оптимізацію сервісу, які в майбутньому, я сподіваюся, будуть виправлені.

Наостанок, для дівчат — якщо ви любителька величезної кількості біжутерії, одягу, косметики і товарів для дітей, тоді і Джум і Пандао будуть для вас найбільш підходящими. Плюс до всього, вас приємно здивує ціна лотів.

Відповісти на конкретне запитання «Що краще Джум або Пандао?» не можна. Приблизна оцінка (асортимент, ціна, оплата та доставка) однакова. А орієнтуватися на відгуки — це не кращий варіант. Зі свого досвіду скажу — найчастіше біжать залишати відгук ображені або обдурені клієнти, а такі є завжди.