Огляд ноутбука Apple MacBook Pro 16

5-13-2020
Тест и обзор: 16-дюймовый MacBook Pro - новая клавиатура и ...


Apple MacBook Pro 16 – незвичайна новинка в лінійці «маків». Це перший ноутбук Apple з 16-дюймовим екраном (попередні моделі оснащувалися 13 і 15 дюймами). І найпотужніша машина серед «інших» – у нього на борту стоїть процесор Intel Core i9 і дискретна графіка, чого немає в 13-дюймових моделях.

Дизайн

Apple взагалі не любитель кардинально апгрейдити дизайн своїх гаджетів. Якщо і вносяться зміни в зовнішній вигляд, то вони досить делікатні. Дивимося MacBook Pro 16 – в закритому стані він взагалі не відрізняється від попередників, той же лаконічний сірий корпус з яблучком по центру.

Розміри в порівнянні з 15-дюймовою моделлю «інших» збільшилися незначно. Зате істотно підріс загальна вага! Нова модель на 200 грамів важчим MacBook Pro 15, плюс грам 50-70 додає більший адаптер харчування. Так що мобільним Pro 16 вже точно не назвеш. Неприємною несподіванкою стало і повна відсутність чохлів для новинки: офіційні варіанти від Apple просто не розглядаються в силу їх неадекватного цінника.

Рамки навколо екрану помітно звузилися – завдяки цьому, до речі, і вдалося збільшити діагональ практично без зростання розмірів тіла.

На жаль, але лептоп за чверть мільйона рублів не може запропонувати багатий набір портів. У розпорядженні користувача чотири Type-C з підтримкою Thunderbolt і вхід для навушників. Для здоровенного 16-дюймового пристрою це відверто мало. Хоча поліпшити фінансове становище можна, докупивши до дорогущих ноуту адаптер з необхідним набором роз’ємів.

Клавіатура і тачпад

При створенні нової моделі ноутбука Apple вирішила відмовитися від клавіатури-метелики, яка свого часу викликала у користувачів багато нарікань. Нагадаємо, що «метелик» мала на увазі більш низьке розташування клавіш, майже без ходу, і більш пружне, рівномірне натиснення, з характерним звуком, при швидкого друку нагадує стрекотіння. У такого типу клавіатури є істотні недоліки: по-перше, неприємний і надто гучний звук натискання клавіш, по-друге, при поломці однієї кнопки доводиться міняти весь клавіатурний блок разом з акумулятором.

Pro 16 оснастили новим типом клавіатури під назвою «вдосконалені ножиці» з помітним ходом (близько 1 мм) і рівномірним рухом при натисканні.

Підсвічування у клавіатури є.

Панель віртуальних кнопок Touch Bar нікуди не поділася, правда, зазнала деяких змін. Її позбавили кнопки Esc, яка знову стала фізичної і тепер розташована в своєму звичному верхньому лівому кутку. Та ж історія з кнопкою харчування (вона ж – сканер відбитків пальців) – вона в правому верхньому куті.

Тачбар це ще одне неоднозначне нововведення Apple, до якого багато користувачів так і не змогли звикнути. Оскільки панель сенсорна, при друку регулярно зачіпаються кнопки перемикання треків, і це автоматично відкриває Music (екс-iTunes) або випадково зменшує яскравість до мінімуму. Можливості використовувати «сліпі» комбінації тут немає зовсім: щоб згорнути вікна, відкрити Launchpad і так далі, тепер не можна інтуїтивно натиснути кнопку, треба опускати погляд і шукати потрібну іконку на сенсорної панелі. Це відверто незручно.

А ось до тачпаду ноутбука не причепишся. Він точний, чуйний і, незважаючи на свої значні розміри, дуже зручний.

При написанні статті використовувались матеріали з сайту UAspectr.