NiceHash не бачить відеокарту і процесор — що робити

619

Майнінг – непоганий додатковий заробіток. Маючи в своєму розпорядженні комп’ютер, його можна використовувати не тільки для розваг, але і для отримання реальних грошей. При цьому робити абсолютно нічого не потрібно – достатньо завантажити спеціальну програму, вписати в неї номер гаманця, і все готово.

Для «домашнього» майнінг необхідний процесор (CPU) і відеокарта (GPU) – робота саме цих комплектуючих цікава програмами найбільше. Nicehash – сьогодні одна з найпопулярніших програм для такого виду заробітку. Проте, змінивши комп’ютер або оновивши версію, користувач може зіткнутися з тим, що не все обладнання виявляється і використовується. Що робити, якщо Nicehash не бачить відеокарту і процесор?

Програма NiceHash Miner, версія 2.0.0.11

Причина проблеми

Як правило, GPU (NVIDIA, AMD) і CPU (Intel Xeon, AMD) не виявляється при їх низькій обчислювальної здатності, на думку Nicehash. Подібна ситуація виникає і в інших випадках:

 • застарілі драйвера або їх відсутність;
 • проблема полягає і в Nicehash, який не був оновлений, щоб використовувати нові драйвери адреналін від АМД.
 • застарілі комплектуючі;
 • невідповідна розрядність системи та інші всілякі проблеми сумісності.

Як і у випадку з процесором, програма може не бачити «застарілі» відеокарти, але, частенько саме власники нових відеоадаптерів NVIDIA і AMD-RX стикаються з цією проблемою. Починаючи з версії 1.4.0.2, Nicehash не бачить GPU з обчислювальною здатністю нижче 2.1, хоча в описі релізу заявляється про підтримку подібних відеокарт.

NiceHash не бачить відеокарту і процесор — що робитиМайнінг ферма в Китаї

Перш ніж влитися в майнінг кріптовалюти, вам буде корисно перевірити ваше «залізо» на калькуляторі прибутковості від Найсхеш. Також майте на увазі, що розмір файлу DAG від епохи до епохи посотянно зростає, а до кінця 2018 року складе ~3Гб. Вже зараз всі ловлять помилку «CUDA error — cannot allocate big buffer for DAG», а далі буде тільки «гірше».

Способи вирішення

Для початку необхідно переконатися у відсутності збоїв з боку заліза і ПО. Для цього необхідно оновити всі пов’язані з роботою програм для майнінг пакети драйверів. Сюди входять:

 • Microsoft Visual C++ (особливо 2008);
 • OpenCL Driver;
 • пакети бібліотек OCL;
 • AMD APP SDK v2.5;
 • драйвери відеокарти і процесора;
 • вимкніть вбудоване залізо.

Зверніть увагу, що встановлювати дані пакети потрібно тільки після видалення вже наявних. Також майте на увазі, що GPU споживає велику кількість енергії. Якщо ви нещодавно встановили нове потужне залізо, і зіткнулися з тим, що воно не відображається, то причиною може бути нестача потужності блоку живлення. Очевидно, що для вирішення проблеми потрібно замінити БП на більш потужний. Наостанок відзначу роботу програм з розгону — щоб уникнути проблем, краще їх відключити.

NiceHash не бачить відеокарту і процесор — що робитиМайнить все складніше: складність видобутку зростає, дохід з неї падає

Що робити, якщо нічого не допомогло?

Отже, якщо у вас раніше все працювало, а відеокарта або процесор відображалися коректно, то доведеться виконати деякі маніпуляції, щоб деактивувати зміни алгоритмів в нових версіях Nicehash 2.0. Для цього нам буде потрібно завантажити програму з версією 1.4.0.1 або більш ранню.

Далі список маніпуляцій виглядає так:

 • Встановлюємо останню версію програми, доступну на сайті розробника.
 • Встановлюємо завантажену нами застарілу модифікацію в іншу директорію.
 • Заходимо в папку bin старої версії, знаходимо файл ccminer-xx-xx-xx-xx.exe і копіюємо його у відповідну директорію оновленої програми.
 • Знаходимо тут файл ccminer_tpruvot.exe і видаляємо його. Перейменовуємо скопійований раніше екзешник на ім’я віддаленого файлу.
 • Після цього запускаємо Nicehash, і у віконці Бенчмарк прибираємо позначку з алгоритму blake256r8vnl.
 • Проводимо тестування обладнання.
 • Після цього Nicehash повинен виявити і залізо. Якщо ж цього не сталося, то, швидше за все, причина в розрядності. В оновлених версіях майнера підтримується розрядність тільки x64. Для заробітку доведеться встановити більш ранню версію софта. Сподіваємося, описані методи допомогли вам усунути проблему.

  Оновлення рішень від 2018 року

  Отже, вирішив дописати цей матеріал на «прохання» читачів. Ось ще парочка рішень:

 • У випадку з картками від AMD RX, багатьом допомагає відкат драйверів, до версій 17.10.1 або 17.11.4. В даний момент, при автоматичному оновленні повинна стояти 17.12.2 і вище, так от — вона конфліктує з програмою. Через Диспетчер пристроїв знесіть драйвера, а потім поставте застарілі — 17.10.1 для AMD. Багато хто вважає, що хеш-ресурс може впасти на 10-12%. Але тут немає однозначних висновків — хтось відзначає ресурс, навпаки, зріс.
 • Також в АМД вимкніть технологію CrossFire. Якщо ви ставитеся до лінійки карт старіше RX4xx і RX5xx, то використовуйте драйвера Catalyst (Crimson) 15.12 для поліпшення продуктивності.
 • Ті хто не хоче втрачати дохід з-за відкату, починають прошивати відеокарти і патчити їх через ATIKMDAG-PATCHER. Я з цими нюансами не стикався. У кого вийшло, пишіть в коментарях, що та як.
 • У випадку з NVIDIA зробіть наступне: обов’язково поставте останні апдейти на Windows і відеокарту, вимкніть SLI. У разі серії карт 9xx або 750Ti — перейдіть в панель NVIDIA, де увімкніть DSR-Factors та оптимізацію продуктивності обчислень.

  Наостанок, кілька нюансів, які вам слід знати про нової версії.