Modern Setup Host Windows 10 — що це вантажить диск

716

Останнім часом багато користувачів стикаються з великими навантаженнями на процесор і диск з-за програми Modern Setup Host. Також з цією програмою пов’язаний збій під час оновлення до Windows 10, коли з’являється вікно з повідомленням «MSH не працює». Ми розпишемо що означає цей процес і чому він може викликати сильні навантаження.

Що за процес?

Modern Setup Host, він же Setuphost.exe — є важливою управляє службою, яка відповідає за запуск/зупинка RPC-процесів під час оновлення до Windows 10. Служба активна як в момент планових апдейтів десятки, так і в момент переходу з сімки. Крім цих основних опцій, вузол установки допомагає запускати й інші універсальні пакети додатків і окремі компоненти системи.

Повний список процесів, які пов’язані з Modern Setup Host можна відстежити в журналі Служб. У списку виберіть необхідну вам, через праву кнопку пройдіть в «Властивості», де вкладку «Залежності».

Високе навантаження на диск з-за процесу Modern Setup Host

Чому Modern Setup Host навантажує диск?

Отже, основне навантаження на процесор з-за цього додатка виникає в момент пошуку, завантаження або установки пакетів оновлень для вашої десятки. Якщо що-небудь заважає цьому процесу — ви побачите збільшений відсоток. Перешкоди можуть бути самими різними, тому по черзі перевіряйте всі нижченаведені пункти:

 • Сам SetupHost можна спокійно завершити в Диспетчері, однак це тимчасова таблетка — він буде знову з’являтися після перезапуску комп’ютера.
 • Другий, простий метод — відключення Центру оновлень. Якщо у вас в даний момент актуальні апдейти є, можна просто вимкнути службу.
 • На підвищене навантаження можуть впливати: низька швидкість інтернету, vpn-додатки, сторонні DNS-екрани, зупинені служби RPC, які слід перезапустити.
 • Пройдіть у Центр оновлень Windows і переконайтеся, що б він був активним. Спробуйте вручну перевірити наявність апдейтів. Перед вами повинно з’явитися повідомлення, що оновлення не потрібні. Якщо буде що-небудь доступно — ставте їх. Попередньо вимкни антивірус і інший софт, який працює у фоні.

  Modern Setup Host Windows 10 — що це вантажить дискПеревірка наявності оновлень Windows 10

 • Якщо навантаження тривають, спробуйте запустити ПК в режимі чистого запуску: в панелі пошуку вбийте «Конфігурація системи» — там ставимо галочку на «Діагностичний запуск». Після перезапускаєте PC і знову застосовуєте Центр оновлень.

  Modern Setup Host Windows 10 — що це вантажить дискДіагностичний запуск системи

 • Великий збій виник після останніх листопадових апдейтів, як вихід — відкотити систему назад, або деінсталювати останні КБ-оновлення.
 • Якщо раптом навантаження не падає, а застосувати останні оновлення не виходить, тоді спробуйте наступне:

 • Знайдіть таку папку: C:\ Windows\ SoftwareDistribution\ Download і очистіть всі файли в ній.

  Modern Setup Host Windows 10 — що це вантажить дискВидаліть всі в папці Download

 • З під адміна відкрийте пункт «Командний рядок» і виконайте там команду: wuauclt.exe / updatenow.
 • Перезавантажуйте комп’ютер і знову пробуйте оновитися.
 • Висновок

  Судячи з усього, ми маємо справу з черговим багом з боку розробників Microsoft, які щось начудили з мережевими драйверами і ті, у момент підключення до серверів, конфліктують зі службами. В результаті таких недоліків користувач отримує часткову навантаження. Такі проблеми, як правило, є тимчасовими. Яскравий тому приклад, аномальна завантаження Onedrive Setup після планових KB, яка була усунена тільки через три місяці.