Microsoft відмовляє користувачів windows 11 від установки google chrome

30

Багато років найпопулярнішим браузером на планеті був internet explorer, створений фахівцями microsoft. Час від часу виходили його нові версії, але відбувалося це вкрай рідко і як правило було приурочено до появи нових операційних систем. Поки microsoft купалася в променях слави, конкуренти вже продумували, як відняти у неї частину пирога. У підсумку спочатку довелося вести запеклу боротьбу з mozilla firefox, а після нетривалого протистояння поступитися натиску chrome. В даний час дітище google встановлено на більш ніж 66% всіх комп’ютерах. На другому місці йде safari і тільки на третьому з показником в 9.53% microsoft edge.

Очевидно, що софтверний гігант незадоволений таким станом речей і хоче відняти у google частину пирога. Оскільки сьогодні обидва браузера працюють на базі движка chromium, то відмінності між ними мінімальні. Це означає, що багато користувачів можуть навіть не помітити переходу з одного браузера на інший, особливо якщо це вигідно одній стороні. І ось тут і можна включити адміністративний ресурс. Як повідомляється, користувачі нової операційної системи windows 11 зіткнулися з нав’язливими системними пропозиціями, в яких їх переконують не завантажувати chrome.

Повідомлення спливають кожен раз, коли проводиться спроба перейти на вікно завантаження chrome. Microsoft запевняє, що оптимальний браузер вже встановлений, тому немає сенсу довіряти іншим. Особливо це нерозумно, адже edge працює на тій же технології, що і chrome, але набагато безпечніше, оскільки йому довіряють фахівці microsoft. Варто зізнатися, що в числі постраждалих не тільки chrome, але і інші браузери. Якщо раптом користувач не хоче приймати на слово заяви microsoft, то йому пропонується перейти на окрему сторінку, де йому розкажуть про всі переваги edge над абсолютно всіма конкурентами.

Якщо ви вважали, що» корпорація добра ” робить інакше, то сильно помилялися. Так, якийсь час назад при відвідуванні інтернет-магазину chrome з-під браузера edge користувачі бачили повідомлення безпеки, в якому їм настійно рекомендувалося завантажити правильний браузер. Хотілося б сказати, що подібна практика з боку google канула в лету, ось тільки це не так. Досить вам зайти з-під іншого браузера в gmail або інші служби (наприклад, drive), як ви тут же побачите інформацію з пропозицією перейти на chrome.

Експерти відзначають, що на windows 10 нічого подібного поки не спостерігається, а значить це своєрідний сюрприз для тих, хто наважився стати тестувальником нової операційної системи.