Mi PC Suite не бачить телефон Xiami — що робити

325

Останнім часом почастішали скарги від власників телефонів і планшетів Xiaomi на те, що встановлена на ПК Mi PC Suite не бачить телефон ні при яких умовах, видаючи повідомлення «Connect your device via USB». Помилку підключення схильні практично всі популярні пристрої лінійки — Redmi Note 4 Pro, Mi5, Mi6, Mi Max і т. д. Давайте разом спробуємо розібратися з проблемою і знайти рішення.

У чому суть проблеми?

Насправді список причин величезний і різноманітний. Ось найбільш часті випадки:

 • несумісність програми і версії Андроїд прошивки на телефоні;
 • пошкодження кабелю або пошкодження порти USB;
 • віруси;
 • блокування фаєрволом, антивірусом або брандмауер;
 • використання застарілих драйверів.

Щоб докопатися до суті проблеми, доведеться випробувати всі доступні способи вирішення проблеми. Але, на жаль, є ймовірність, що девайс так і не буде пізнаний вашим ПК. Давайте приступимо.

Інтерфейс програми Mi PC Suite

Можливі рішення

Для початку потрібно переконатися в цілісності шнура підключення. Якщо є можливість, то бажано використовувати оригінальний кабель, адже використання купленого в магазині «китайського» шнура може призвести до подібної проблеми. Заодно перевіряємо роботу USB інтерфейсу. Спробуйте підключити апарат у всі доступні порти. При наявності другого ноутбука або ПК, пробуємо зробити те ж саме на ньому. Не варто виключати пошкодження інтерфейсу в самому телефоні, але цього ніяк не перевірити без спеціальних навичок – виняток, якщо у вас ще один такий же девайс.

Далі пройдемося по програмному забезпеченню. Що нам потрібно буде зробити?

 • Завантажити і встановити драйвер для нашого пристрою.
 • Оновити драйвера для материнської плати ПК.
 • Додати програму в виключення брандмауера, фаєрвола і антивіруса.

  Mi PC Suite не бачить телефон Xiami — що робитиДодайте програму виключення брандмауера

 • Оновити Mi PC Suite до актуальної версії.
 • Додатково рекомендуємо перевірити систему на наявність шкідливого софту, щоб виключити вплив ззовні.

  Налаштовуємо підключення

  Іноді буває так, що відключений Режим налагодження. Для цього заходимо в «Налаштування» девайса — «Про пристрої» — шукаємо пункт з описом версії MIUI і клікаєм по ньому більше 5-10 разів, спливе меню «Для розробників», і тут активуємо «Налагодження USB». Зверніть увагу, що при підключенні може відкритися меню вибору типу підключення. Нас цікавить формат MTP.

  Mi PC Suite не бачить телефон Xiami — що робитиАктивація налагодження USB

  Якщо телефон не виявляється, а зарядка йде, то закрийте вікно блокування, і подивіться, чи немає на екрані написи «Налаштувати». Виконувати процедуру потрібно буде при кожному підключенні. Цілком ймовірно, що така проблема виправитися при оновленні прошивки. Якщо не все зрозуміло, тоді ось відео-інструкція.

  Китайська версія Mi PC Suite — навіщо її скачувати

  Зараз нам потрібно установити, яка версія прошивки встановлена на девайс. Проблема в тому, що Mi PC Suite не працює з Android Marshmallow і вище. Якщо у вас дана версія Андроїда або вище, то допомогти зможе тільки китайська версія MiPS, яка також відкриває інші можливості. На відміну від адаптивної версії, в деяких випадках з її допомогою все ж вдасться встановити з’єднання, якщо ПК не бачить телефон.

  Якщо у вас Андроїд нижче Marshmallow, то цілком імовірно, що проблема вирішиться за допомогою оновлення софта. Щоб зробити це потрібно.

 • Відкрити Mi PC Suite.
 • Праворуч вгорі натиснути значок шестерні – Налаштування.
 • Біля PC Internet повинна стояти галочка – для з’єднання з сервером оновлень.

  Mi PC Suite не бачить телефон Xiami — що робитиНалаштування підключення до Мережі

 • Залишається почекати кілька хвилин. Якщо в нижньому лівому кутку з’явився значок «стрілка вгору», то сміливо тисніть його і дочекайтеся, поки відбудеться оновлення.
 • Пробуємо підключити девайс.
 • В деяких випадках краще відкрити програму і почекати кілька хвилин, а вже після підключити гаджет.

  Оновлення версії MIUI — «You need to update your device»

  Іноді при спробі з’єднання з’являється повідомлення з проханням оновити прошивку MIUI до останньої версії — «You need to update your device to use Mi PC Suite». Відбувається це навіть з апаратами, на яких остання версія прошивки. Як і раніше вирішити проблему допоможе китайська версія.

  Mi PC Suite не бачить телефон Xiami — що робитиЗапит на виконання апдейта телефону

  Альтернатива –WiFi

  Управляти і передавати файли можливо і без допомоги шнура. Багато користувачі забувають про технології Wi-Fi і її можливості. З її допомогою абсолютно реально налаштувати бездротове підключення. Оптимальний варіант – завантажити файловий менеджер, що працює з ftp. Користуватися цією функцією набагато зручніше. До того ж, це один з небагатьох варіантів провести обмін даними, коли інші типи з’єднання недоступні.