Кальян шкідливий чи ні?

Кальян-це прилад для куріння, що дозволяє фільтрувати, охолоджувати і зволожувати вдихуваний дим. Кальян заправляють водою, вином або іншою рідиною для фільтрації диму і отримання смаку. Роль фільтра грає шахта кальяну, на холодних стінках якої конденсуються різні домішки, і посудину з рідиною, в якій осаджуються містяться в димі речовини. При палінні в посудині створюється розрідження, завдяки чому дим піднімається крізь рідину. Кальян винайшли в Індії, він швидко поширився серед мусульман, в Європі в кінці XIX століття з приходом моди на східну екзотику він так само став популярний серед курців. хочемо порекомендувати https://smokypanda.com.ua/

Спробуємо розвінчати деякі міфи про кальян.

1.Прихильники кальяну стверджують, що кальян не викликає звикання. В тютюн для кальяну є алкалоїд — нікотин, що володіє сильним нейротоксическим дією, здатний викликати залежність. Таким чином, некурящі люди, періодично «бавлячись» кальяном, можуть стати курцями. А якщо виникне потреба закурити, і кальяну поруч не виявиться, то людина купить звичайні сигарети. У одній заправці кальяну міститься 6,25 мг. нікотину, що перевищує його вміст в сигареті в 7,5 разів. Саме через нікотин багато курців не можуть розлучитися зі своєю згубною звичкою. Отже, є нікотин — є звикання.

2. Захисники кальяну стверджують, що водяний фільтр очищає дим від більшості шкідливих речовин: утримує до 90% нікотину, близько 50% смол і дрібних твердих частинок. Але вода, а тим більше алкоголь, яким нерідко заправляють Кальяни, не є досить хорошими фільтрами. Крім того, необхідно враховувати такий момент: куріння кальяну займає набагато більше часу, ніж куріння сигарет, і за 30-40 хвилин цього «задоволення» обсяг диму, що вдихається курцем незрівнянно більше обсягу диму від выкуриваемой сигарети. Підраховано, що викурювання одного кальяну наближається до викурювання пачки сигарет. Звідси висновок: дим з кальяну так само вкрай шкідливий, як і дим звичайних сигарет.

3.Затверджено про те, що тютюнові суміші для кальяну містять набагато менше небезпечних речовин, ніж звичайні сигарети вельми сумнівно. Насправді тютюнові суміші за вмістом шкідливих речовин випереджають звичайні сигарети, просто інформація на упаковках тютюну не завжди представлена в повному обсязі, іноді є лише іноземною мовою, а часто взагалі відсутня яка-небудь маркування. Не виключено, що тютюн для кальяну може виготовлятися кустарним способом.

4. Любителі кальяну кажуть, що по набору компонентів кальянний тютюн значно простіше сигаретного. Це дійсно так, але необхідно пам’ятати, що вугілля в кальяні розжарюються до 600-650 градусів і утворюється постійний компонент згорання будь-якої речовини — бенз(а)пірен. Це канцероген першого класу, вкрай небезпечний для людини, оскільки володіє кумулятивним ефектом, тобто здатний накопичуватися в організмі. Також бенз(а)пірен викликає вкрай стійкі мутації ДНК, здатні передаватися у спадок.

5. Куріння кальяну в меншій мірі здатне викликати ракові захворювання, ніж куріння звичайних сигарет-теж міф. Згідно зі статистикою: що звичайні курці, що любителі кальяну в рівній мірі хворіють захворюваннями серця, онкологічними захворюваннями, захворюваннями органів дихання.

За заявою ВООЗ, кальян не є нешкідливою альтернативою сигарет!!!
Ось що ще потрібно пам’ятати любителям кальянів:
Приміщення, де курять кальян, зазвичай просякнуте тютюновим димом і димом від вугілля, що завдає шкоди некурящим членам компанії. Шкода пасивного куріння так само актуальний і для кальяну. Є небезпека отруєння чадним газом, тому досвідчені курці рекомендують через 15 хвилин видаляти надлишки чадного газу через клапан.
Кальян рідко куриться поодинці, частіше це відбувається в колі друзів або просто великою компанією. Куріння кальяну стимулює вироблення слини, і значна її частина волею-неволею потрапляє через чубук в сам рідинний фільтр. Крім того, колективне використання одного мундштука здатне подарувати невдалому курцеві вірусні, грибкові та паразитарні захворювання, наприклад, такі як герпес, гепатит Ст. Хелікобактер, як стверджують вчені медики, відповідальний за виразку шлунка, може також потрапити у ваш організм. Навряд чи, перебуваючи в компанії, ви будете користуватися персональним мундштуком або одноразовим пластиковим мундштуком.