JavaScript error: str is undefined — що робити з помилкою Вконтакте

489

Сьогодні ми коротко і зрозуміло розповімо що робити для виправлення помилки Вконтакте — «JavaScript error: str is undefined» (переклад — не задана змінна). Дана проблема може блокувати доступ до деяких розділів сайту — Друзі, Повідомлення, Групи, Повідомлення і т. д. Інші кнопки функціоналу також стають неактивними. Проста перезавантаження сторінки або навіть браузера не завжди вирішує помилку.

Що це за помилка Вконтакте

Даний баг може бути викликаний багатьма причинами. Найбільш поширені з них — застарілі або биті розширення, непостійне інтернет-з’єднання. Рідше подібні збої викликають віруси, трояни та викрадачі браузера. Також слід згадати про планові роботи на сайті ВК, які останнім часом виконуються дуже часто. Багато хто вважає, що помилка безпосередньо пов’язана з встановленим пакетом Windows Java, але це абсолютно різні речі і оновлення Джави вам не допоможе.

Помилка Вконтакте «JavaScript error: str is undefined»

Виправляємо «Str is undefined»

Помилка JavaScript error: str is undefined» (і подібні до неї) не залежить від певного браузера — це може бути Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera та ін. Нижче ми опишемо рішення, які підходять для них усіх. Знаходження певних опцій може відрізнятися, але з логікою, я думаю, у вас все в порядку.

 • Для початку спробуємо просте видалення кеша сторінки — тиснемо CTRL+F5. Часто подібний баг одиничний.
 • Перегляньте актуальність версію вашого браузера — оновлені програми містять виправлення багатьох помилок.

  JavaScript error: str is undefined — що робити з помилкою ВконтактеОновлення Firefox до актуальної версії

 • Зітріть всі збережені кеш і куки від сайтів на вашому веб-переглядачі. Наприклад, дана опція в Хромі виконується при очищенні історії. У Мозилле слід відкрити вкладку «Конфіденційність», в опції «Історія» вказати використання ваших налаштувань, а після натискаємо на кнопку з’явиться «Показати cookies…» — там очищаємо.

  JavaScript error: str is undefined — що робити з помилкою ВконтактеОчищення залишкових файлів в Mozillla

 • Частий джерело помилки — сторонні розширення. Відключіть все, помилка повинна піти. Почергово вмикайте, що б зрозуміти який саме викликає проблему — його і зносити повністю. Ліві плагіни здатні легко порушити роботу сайтів.

  JavaScript error: str is undefined — що робити з помилкою ВконтактеПроблемні розширення виявляє також Avast

 • Перевірте надійним антивірусом систему. Бажано додатково використовувати сканери (Dr. Web Cureit!, AdwCleaner, SpyHunter, UnHackMe — вибір значний). Також загляньте в файл Hosts, перегляньте що б не було зайвих записів (порівняйте зі стандартним).
 • Якщо на комп’ютері або мобільному використовується зміна IP (vpn, проксі) — видаліть всі.
 • Перевірте поява помилки на іншому встановленою браузері.
 • Якщо всі ці моменти не допоможуть — тоді швидше всього ведуться планові технічні роботи на сайті і потрібно чекати.
 • Виконання одного або декількох описаних вище кроків допоможуть виправити помилку «JavaScript error: str is undefined». Головне починати з простого.