IDP.Generic що це за вірус

2518

Багато гравців при установці ігор стикаються з повідомленням від працюючого антивіруса — виявлений вірус IDP.Generic. Ми розповімо, що це за проблема і наскільки варто довіряти вашим антивірусним програмам.

Найчастіше цю загрозу знаходять безкоштовні версії Avast і AVG. Причому це додаток або гра можуть бути як піратками, так і цілком офіційними версіями, завантаженими з Steam. Виявлені файли відправляються в карантин, після чого запуск гри не може бути проведений. В карантин відправляються як exe-файли, так і тимчасові дані з Temp папки.

Відправлений у карантин файл визначений як вірус IDP.Generic

Жоден офіційний форум поки не дає очевидної відповіді на питання — що таке IDP.Generic та чому під його визначення потрапляють цілком легальні файли, мають цифровий підпис і т. д.. Ніякої загрози в реальності він не несе, а ось його блокування створює проблеми. Користувачі радять зробити наступне:

  • Пройдіть в карантин і додайте заблоковані файли у виключення.
  • Якщо виконати пункт 1 не вдасться, тоді доведеться відключити антивирусник, перевстановити гру і додати її до виключення. В Avast ця хитра налаштування трохи прихована: виберіть пункт «Захист» — «Антивірус» — в опції «Повне сканування» зверху буде шестірня. Клікаємо по ній, і вибираємо збоку пункт «Виключення», там введіть шлях до папки гри або програми.
  • Бажано перевірити систему і саму завантаження спеціальними сканерами — AdwCleaner, Dr. Web Cureit!, Kaspersky Virus Removal Tool. Краще використовуйте кілька.
  • Багато користувачі перестали довіряти безкоштовних антивірусів, воліючи їм звичайні сканери, вбудований захист браузерів і навіть Windows. Швидше за все баг з IDP.Generic буде виправлено і він перестане визначатися як небезпечний. Якщо у вас є ще інформація по ньому, прохання вказати її в коментарях — всім буде корисно.