HTML5 Video not properly encoded — як виправити

1846

Дуже багато користувачів зіткнулися з черговою помилкою кодування при відтворенні відео — «HTML5 video not properly encoded». Також при даному збої користувач може отримувати чорний екран з відтворюваним звуком. Ця проблема з’являється на різних браузерах Google Chrome, Opera, Firefox, Яндекс, причому неважливо, в якій версії ОС вони працюють — Windows, Android, iOS. Ми зібрали всі дієві поради, які допоможуть виправити цю помилку.

Причини помилки кодування

Проблема «Video not properly encoded» пов’язана з масовим переходом веб-ресурсів на технологію HTML5. Дана технологія дозволяє запускати онлайн мультимедіа багатьох форматів, не потребуючи підтримки плагінів і кодеків. Користувачеві більше не потрібно встановлювати Flash Player для можливості перегляду онлайн контенту. Нові версії більшості популярних браузерів підтримують цю технологію і здатні відтворити всі формати відео.

Помилка кодування «HTML5 video not properly encoded»

Якщо на вашому комп’ютері або мобільному пристрої застаріла версія Хрому, Опери чи Мозілли, тоді з великою часткою ймовірності ви зіткнетеся з цією проблемою. Також до появи проблеми можна віднести і проблеми з боку власників сайту. Наприклад, їх відео просто не підтримуються в даному плеєрі.

Як виправити збій

Як ви вже зрозуміли, для виправлення помилки «HTML5 Video not properly encoded» потрібно оновити ваш браузер до останньої версії. Здебільшого це вирішує проблему. Якщо мова йде про Google Chrome, то слід перевірити, чи не вимкнено опція апаратного прискорення:

 • Прописуємо наступну адресу в Хром браузері: chrome://flags/.
 • Гортаємо і шукаємо опцію «Апаратне прискорення для декодування відео». Якщо під опцією встановлена кнопка Включити, тоді тисніть на неї. Після цього внизу натискаємо «Перезапустити».

  HTML5 Video not properly encoded — як виправитиПідключаємо апаратне прискорення для декодування відео

 • Якщо у вас вже встановлена нова версія, а збій все одно з’являється, тоді спробуйте зробити наступне:

 • Баг може бути одиничним — просто оновіть сторінку через CTRL+F5, або перезапустіть браузер.
 • Можливо необхідно очистити кеш і куки проблемного сайту. У мережі безліч інформації з цього приводу. Ось, наприклад, відео-інструкція для Яндекс браузера.

 • Спробуйте запустити відеоплеєр в іншому браузерном додатку.
 • Пограйте з налаштуваннями відтворення — швидкість, промотати, змініть якість.
 • Не варто забувати про проблеми з боку самого відеохостингу. Дуже часто посилання застарівають, або самі розробники не встигають оновити відповідний плеєр.
 • Сподіваюся ці поради допоможуть виправити помилку «HTML5 video not properly encoded». Про всі труднощі, які могли виникнути у вас, пишіть в коментарях нижче.