HDController Hy2 Ltd що за програма і як видалити

428

Кількість вірусів, які сьогодні можна підчепити в мережі Інтернет, просто зашкалює. Найцікавіше, це вже не просто старі добрі черв’яки, які виявлялися в процесі запуску. Зараз віруси (шифрувальники, бекдори, викрадачі) діють набагато розумніші, прикриваючись адмініструванням, або ручною установкою. Однією з таких загроз є додаток HDController Hy2 Ltd. У нашій статті я коротко розповім, що це за програма і як правильно видалити її з системи.

Що за програма?

HDController Hy2 Ltd — це шкідливий додаток, основна мета якого перехоплення особистих даних користувача, відстеження серфінгу, показ рекламних банерів. Вірусний код може поширюватися різними шляхами, але основним, це прив’язка до популярного софту, або торентам, що розповсюджуються на безкоштовних файлообмінниках. Встановлюється він разом із зараженими програмками. Від стандартного видалення захищений адмініструванням.

Приклад вірусної реклами у браузері за HDController

Перебуваючи в системі, HDController може виконувати самі різні опції. Найчастіше це зараження браузерів, в основному скаржаться користувачі Opera. Але він також проникає в Google Chrome, Mozilla FireFox, Safari, ну і само собою Internet Explorer. У браузері може змінюватися робоча папка, встановлюватися заражені плагіни і розширення, які, в свою чергу, подгружают рекламу, банери, текстові посилання. Як на мене, небезпека полягає не стільки в рекламі, скільки у відстеженні вашого серфінгу і викачування даних, якими займаються всі подібні черв’яки.

Видаляємо HDController з комп’ютера повністю

Саму програмку можна легко відшукати через «Програми та компоненти», але просто видалити її у вас не вийде. Як ми вже сказали вище, вірус прикривається адмініструванням, тому видалення стандартними способами практично не допомагає. Ось що вам потрібно зробити:

 • Попередньо завантажити на свій заражений ПК три програми: чистильник CCleaner, а також антивірусні сканери AdwCleaner і MalwareBytes. Це тріо, на мою думку, є найкращою зв’язкою. Увага(!) — всі ці програми треба запускати з-під адміна.
 • Зітріть всі останні завантаження і завантаження з вашого комп’ютера. Видаліть софт який був встановлений напередодні.
 • Закрийте абсолютно всі програми на комп’ютері, не забувайте про активності в треї і тлі.
 • Запустіть сканер ADW. Він установки не вимагає, в управлінні теж все просто: «Сканувати» — «Очистити». Прогнати краще кілька разів, постійно перезавантажуючи ПК. Що можу точно сказати, так це те, що HD Controller занесений в його базу на видалення.

  HDController Hy2 Ltd що за програма і як видалитиПрограма AdwCleaner для очищення від вірусів

 • Після цього запускайте другий сканер. MalwareBytes особливо добре працює з автоматичною очисткою браузерів і мережевих екранів.
 • Після другого прогону, запускайте CCleaner. Тут вам слід обов’язково виконати дві опції: «Очищення», «Реєстр».

  HDController Hy2 Ltd що за програма і як видалитиДодаток CCleaner

 • Цього, в принципі, достатньо, але для більшої впевненості перевірте браузер. А саме, оновити ярлики браузерів на Робочому столі, перевірте списки активних розширень в налаштуваннях. Але можете піти найлегшим шляхом — скидання налаштувань. Які доступні в «Налаштуваннях» — «Додатково».
 • Таке сканування допоможе не просто прибрати шкідник з системи, але і виконати її повну перевірку. Якщо ви не довіряєте цим сканерів і чистильників, тоді пробуйте стандартні шляхи. Якщо отримаєте повідомлення «Недостатньо прав для видалення», тоді пробуйте розблокування через софт типу Uninstall Tool, або Unlocker.

  Висновок

  Цей список рішень повинен повністю видалити вірус HDController Hy2 Ltd з Windows. Але якщо раптом щось не допоможе, потрібно випробувати запустити теж саме в безпечному режимі. Наостанок хочу нагадати — завжди оновлюйте версію свого браузера і активуйте надається там захист. Налаштуйте ваш антивірус таким чином, що б він завжди перевіряв ваші завантаження. Якщо ву вас виникли складності — сміливо пишіть мені в коментарях.