Геймери переходять на ігрові ноутбуки, а відеокарти radeon rx 6000 розкупили майнер – дані steam

28

Як оцінити популярність тієї чи іншої відеокарти у геймерів? можна спробувати опитати знайомих і друзів. Але, часто, ви просто складете перелік мотлоху, який насилу тягне тетріс на мінімалках в 720р. Є варіант вивчити статистику продажів, яку надають і nvidia, і amd. Проблема в тому, що там вказана лише прибуток у відсотках і доходи за квартал, тоді як нас цікавлять кількісні показники. Все це означає, що доводиться звертатися в steam, де доступна помісячна статистика, а також є дані по всім популярним моделям, які продаються або продавалися в останні роки.

Перш за все нас цікавить показник динаміки за місяць на відрізку з 1 по 30 листопада. Як бачите, на першому місці мобільна версія geforce rtx 3060. Варто відзначити, що ноутбуки з такою відеокартою в буквальному сенсі наповнили європу на розпродажі в чорну п’ятницю і коштували близько 1200 доларів. Окремі моделі продавалися і дешевше, тому європейські геймери відчутно підняли статистику по даному графічному чіпу. Швидше за все на другому і вже точно на третьому місці теж мобільні gpu. Все просто, настільної geforce rtx 3060 ti у продажу майже немає, а geforce rtx 3050 ti поки існує тільки в мобільному варіанті.

На 9 місці розмістився клас пристроїв, оснащених відеокартами amd. Швидше за все – це гібридні процесори з igpu radeon одного з останніх поколінь. Оскільки таких чимало, їх об’єднали в одну категорію. Невелика частина геймерів купила процесори з графікою intel iris xe graphics і uhd graphics без додаткової дискретної відеокарти. Помітна тенденція переходу геймерів на ігрові ноутбуки. Настільні аналоги занадто дорогі, тому вибору особливо немає. Ми б не стали перебільшувати ефективність такого переходу, оскільки не так давно могли переконатися в низькій ефективності мобільних відеокарт. Вивчіть наш матеріал, де це доведено в тестах.

І ось тут саме час згадати про відеокарти radeon rx 6600/6600 хт. Без сумніву це відмінні ігрові рішення, які пропонують високий рівень продуктивності, одночасно володіючи низьким енергоспоживанням. Це також означає, що обидві моделі майже не гріються під навантаженням, мають низький рівень шуму і просто ідеально впишуться в будь-який ігровий комп’ютер. Було б логічно знайти хоча б одну таку карту в списку найбільш купованих в steam. Де ж вони? на жаль, але геймери якщо і отримали незначну кількість radeon rx 6600 хт, то їх число ніяк не відбилося на статистиці. Ігровий сервіс не показує десяті частки відсотка, але сам факт, що жодна з нових геймерських відеокарт не засвітилася в steam говорить про те, що їх розібрали майнер.