ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робити

790

Багато користувачів останнім часом зустрічають невідому помилку ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT при спробі завантажити деякі сайти. Така проблема може зустрічатися в Google Chrome, Яндекс.Браузер, Internet Explorer та ін У цьому матеріалі ми розповімо про причини появи такої блокуючої помилки і всіх способів, які допоможуть її обійти.

Що це за помилка?

Отже, у самому поясненні помилку ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT говориться, що ресурс не може забезпечити безпечне з’єднання, а сам протокол SSL сайту не відповідає стандартам безпеки. Якщо дослівно розшифровувати помилку, то вона також говорить про «поганий формат сервера SSL».

Наочний вид помилки в браузері Google Chrome

Як відомо, браузери не стоять на місці і з кожним апдейтом намагаються підвищувати якість підключення та його захист. Саме тому браузери Google Chrome, Яндекс, Opera, IE видають подібного роду помилки. Саме попередження з’являється з-за того, що встановлений на сайт сертифікат SSL є самоподписанним і не надано від зареєстрованого центру сертифікації. Такий SSL самогенерируется і не може в повному обсязі забезпечити захист з’єднання на веб-сторінці.

Ця блокування також може виникати на сторінках, де протокол https взагалі відсутня — найчастіше це окремі сторінки з формою авторизації через логін-пароль.

Також потрібно розуміти, що в переважній більшості випадків з сайтом або вашим IP все нормально і працюють у штатному режимі. Просто система безпеки вашого боку не впевнена в підключенні.

Як виправити помилку ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT

Дуже часто таке повідомлення лише попереджає про «небезпеки», а нижче є посилання для подальшого переходу. Ви можете спокійно перейти на ресурс, проігнорувавши повідомлення. Але бувають і інші моменти, коли в доступі до ресурсу повністю обмежений. В такому випадку для вирішення помилки вам потрібно зробити кілька перевірок, або змінити на якийсь час деякі додаткові компоненти системи або браузерів.

Для початку виконайте стандартні кроки, щоб виключити будь-які дрібні й одиничні помилки:

 • Для початку використовуйте стандартні заходи — перезавантаження через CTRL+F5, перезапуск браузера. Перевірте роботу ресурсу на іншому браузері.
 • Далі випробуйте повне відключення антивіруса на вашому пристрої — відключіть саму програму, в диспетчері видаліть всі його активні процеси. Після перезапускаємо браузер і пробуємо. Таке відключення має сенс перевірити — в антивірусах дуже часто активна опція перевірки мережевих з’єднань.

  ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робитиСпробуйте увійти на сайт з відключеним антивірусом

 • Обов’язково перевірте правильність встановленого часу, дати та часового поясу на ПК. Правильно буде виставити визначення в автоматичному режимі. Але для точного визначення часового поясу ви можете пройти на сайт 2ip.ru. Там буде вказано ваш місто (розташування прив’язаного IP) — визначте його часовий пояс і виставте його в налаштуваннях Windows.

  ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робитиПеревірте правильність виставленого часу

 • Також не зайвим буде перевірка самої системи на шкідників. Застосуйте будь сканерів AdwCleaner або Malwarebytes, а краще відразу обидва. Буває момент, що трояни і бекдори намагаються втрутитися в процес передачі даних і забивають DNS-екрани. У такому випадку перевірка буде особливо актуальною.
 • Вимкніть всі активні розширення, які можуть втручатися в роботу сайтів (Savefrom, AdGuard, AdBlock та іншу нечисть).
 • В окремих випадках ефективним стає чистка всіх тимчасових файлів ОС і браузерних програм. Зробити це можна через помічник CCleaner і його опцію «Очищення».
 • Що б виключити останні моменти з помилками в системі і мережі — запустіть виконання зазначених на малюнку команд в консолі. Ці служби виконають очищення кеша мережі.

  ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робитиЗастосуйте всі ці команди через Командний рядок

 • Перевірка налаштування протоколів

  Якщо всі ці півзаходи не допомагають, то потрібно спробувати посмикати налаштування SSL протоколів в Системі і в самих браузерах. Для цього потрібно зробити наступне:

 • Відкрийте стандартну «Панель управління» і перейдіть в «Властивості браузера».
 • Відкриється меню, де у вкладці «Додатково» виставте галочки проти опцій SSL і TSL всіх версій.
 • Після спробуйте запустити файл блокується.
 • Окремо проведіть очищення кешу SSL через вкладку «Зміст».

  ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робитиОчищення кешу SSL через Властивості Інтернету

 • У випадку з Google Chrome можна випробувати момент з відключенням фільтрації HTTPS для сайту, на якому виходить помилка ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT. Для цього:

 • Відкрийте нову вкладку і впишіть туди адреса: chrome://net-internals/#hsts .
 • У меню трохи нижче шукайте пункт «Delete domain security policies« — вписуйте ваш сайт — тисніть «Delete».
 • Після цього перезапускайтесь і пробуйте. Якщо не піде — то виконайте комбінацію CTRL+F5 (для чистого запуску сторінки.
 • До речі, теж саме можна виконати і для Яндекс браузера (його движок схожий з Хромом): вбийте адреса browser://net-internals/#hsts — виконайте той же пункт по видаленню.

  ERR_SSL_SERVER_CERT_BAD_FORMAT — що робитиВідключення фільтрації HTTPS для сайту

  Всі ці моменти повинні вирішити помилку доступу до сайтів. Ще раз нагадаю — лише в малому відсотку випадків проблема трапляється на стороні самого сайту і усувається в найкоротші терміни.