Дзвонять і скидають з різних номерів — що це таке?

2740

Останнім часом у Росії користувачі зіткнулися з новим видом «спаму», при якому абоненту постійно дзвонять і скидають з невідомих номерів. Ми зібрали максимум інформації про такий вид шахрайства, який за останні півроку зріс на 50%. Далі ви зрозумієте що потрібно робити при цьому, і які вигоди зловмисники несуть від цього.

Хто телефонує з номерів 495-252-08-59 і 495-620-36-91?

Отже, дані дзвінки здійснюються з невідомих номерів, в основному це номер типу +7 495-252-08-59 і +7 495-620-36-91, тривають виклики до першого гудка, з розрахунком на те, що не встигне прийняти дзвінок. Частота викликів може бути різною, хтось відзначає до 20 дзвінків за день, хтось менше. Нічого не підозрюючи, абонент може зателефонувати, мало, дзвінок з банку, від оператора, від провайдера і т. д. На зворотному ж наприкінці система в автоматичному режимі зачитає вам яке-небудь «рекламне пропозицію».

Вся справа в тому, що автоматизовані системи отримують базу номерів і починають її «рекламно» обдзвонювати. Хитрість такого методу полягає в тому, що перезванивающий абонент сам «потрапляє на рекламу», тому шахраї не порушують законів. В виду цього — не передзвонюйте ніколи на подібні номери. Якщо є підозри, що дзвінок був із пов’язаного з вами установи (банк, клініка, провайдер і т. д.), тоді поцікавтеся у техпідтримки, має невідомий номер ставлення до них.

Поцікавтеся в мережі, наскільки номер офіційний

Такий вид спаму виник давним давно в Японії і називається він Wangiri. Використовувалася схема для списання грошей з перезванивающих користувачів. До речі, в СНД вона також була популярною декілька років тому, але зараз начебто вщухла. В першу чергу, це пов’язано з блокуванням з боку операторів, чиї абоненти масово скаржилися.

Розлучення з номерів +7-495-134-91-78 і +7 495 221-83-77

Також зараз активно поширюється розлучення, при якому за Вайберу вам приходять повідомлення від подібних номерів +7-495-134-91-78, 495-134-57-02, 495-134-47-47 і т. д. В повідомленні йдеться про списання грошей з банківського рахунку, причому оформлено все красиво — є логотип, значки і все інше. Ці номери не мають відношення до банків, і покликані вивести вас на зворотний зв’язок, де будуть висунуті різні вимоги. Також це можуть бути дзвінки з яких-небудь клінік, які перевірили ваші погані аналізи, і інше. Не ведіться на такі розводи і блокуйте ці номери, внісши їх у чорний список.

Дзвонять і скидають з різних номерів — що це таке?Дуже популярна розсилка повідомлень фейкових

На сьогоднішній день дуже часто загроза йде від вірусних програм на телефоні. Так, ми вже писали про вірусної програмці СМС-послання або повідомленнях «Подивися, фото і посилання!».

Як уберегтися від спаму?

Наостанок найцікавіше — звідки шахраї отримують дані про вашому мобільному?

  • Відкритий доступ до інформації на публічних онлайн-майданчиках. Наприклад, величезна база номерів викачується з дощок оголошень (Avito, Drom, OLX тощо), соціальні мережі, якщо профіль не закритий, також користувач при реєстрації на сторонніх ресурсах може вказувати свої дані. В виду цього — видаляйте або закривайте свої номери з таких майданчиків, якщо в них немає потреби.
  • Віруси. Ви можете не підозрювати про них, але ці «легкі» і «працюють у тлі» процеси можуть спокійно зливати на сервери вашу телефонну книгу, дані про вхідних/вихідних, СМС-повідомлення. Перевірте ваш Android, iOS антивірусами з актуальною базою даних.
  • Наостанок, зайдіть у ваш особистий кабінет на сайті оператора та перевірте список підписок, на так звані платні контент-ресурси, на які віруси можуть підписувати абонентів.

Висновок

Отже, якщо вам телефонують і одразу ж скидають з різних і невідомих вам телефонів — ніколи не передзвонюйте. Спробуйте пройтися по Інтернету, пригадайте всі ресурси, де ви могли засвітити ваш номер — видаліть всі, або обмежте доступ до даних. Тенденція йде до того, що такий вид реклами буде використовуватися все активніше, тому дискомфорту може додатися. Якщо ваш номер вже є в спам-базі, то ви вже знаєте про всі ризики.