«Диск не ініціалізовано» як відновити

884

Багато даних користувачів зберігаються у великому обсязі на жорстких дисках, тому помилка «Диск не ініціалізовано» дійсно серйозна. Можливо, користувач намагається переставити вінчестер, що призводить до появи бага. Також збій з’являється при перевстановлення Windows, або коли в Acronis Disk Director намагаються виконати деякі операції з HHD або SSD. Рідше спостерігається системний глюк, коли Windows не визначається виділена область диска.

Причини

Вінчестер досить не стабільний, хоча може так і не здаватися. Наявність багатьох механічних частин збільшує ризик поломки. Іноді причиною конфлікту стає БІОС, точніше його налаштування. Поломку інших елементів комп’ютера теж не варто упускати.

«Диск не ініціалізовано» в Acronis

Як відновити диск

Ми підібрали кілька рішень, які підкажуть які моменти слід перевірити в першу чергу помилку при ініціалізації.

Шлейфи і харчування

Якщо вінчестер вилучався з комп’ютера, тоді можливо не всі шлейфи приєднані. Іноді навіть при щільному їх приляганні контакти не стикаються, що природно викличе баг. Рекомендується заново від’єднати всі елементи для повторного перепідключення. Можна злегка протерти контакти спиртом. В якості перевірки спробуйте встановити вінчестер з іншого ПК. Так вийти виявити справжню проблему.

БІОС

Внутрішні параметри БІОС збиваються рідко, але перевірити все-таки потрібно. При відсутності знань в цій сфері просто зробіть рестарт. Самий простий спосіб відключити батарейку на материнській платі і витягти акумулятор, якщо у вас ноутбук.

Можна зайти в БІОС і знайти пункт Exit. Там серед декількох команд буде «Load Default Settings». Активуючи її, буде проведений бекап до заводських налаштувань.

Поломка

Найхарактернішою ознакою поломки виступає звук. Вінчестер став видавати щось нове, то, швидше за все, він на грані виходу з ладу. Нічого тут не поробиш. Краще відразу піти в магазин за альтернативним жорстким диском. Поломки в самому ПК теж впливають на вінчестер. Спробуйте замінити деякі елементи: шлейфи, оперативки, роз’єми. Загалом, потрібно знайти неробочий елемент, що впливає на зчитування даних.

Утиліта

Вдаємося до допомоги утиліти по пожвавленню розділів. Як варіант, це може бути Acronis Recovery Expert, HDDScan або щось подібне до них. Тільки досвідчений користувач може виконувати такі складні завдання. Малодосвідченим юзерам краще утриматися від будь-яких маніпуляцій. В крайньому випадку гуглите.

Трояни

Їх видалення важливий крок на шляху у вирішенні «Диск не ініціалізовано». Якщо можна провести дану операцію, тоді обов’язково перевірте всі на віруси. Хоча це малоймовірно, проте хакери ніколи не стоять на місці, як і їх технології.

Не ініціалізований дбав HDD

Часто бувають випадки, коли системі не вдається визначити вільну область жорсткого диска і присвоїти їй певне значення. У таких випадках для діагностики та виправлення використовують сторонні утиліти. Ось відео-інструкція по роботі програми TestDisk.

Інші варіанти рішень

  • перевстановити вашу Windows, оновити драйвера, або перейти на офіційну десятку;
  • звичайне форматування через ACRONIS вирішить легкі віртуальні баги.

Висновок

Ми показали найпростіші кроки, які слід перевірити. У будь-якому випадку пам’ятайте, що у вінчестерів також обмежені терміни експлуатації, від чого можуть виникати биті сектора.