Чому не фокусується камера на телефоні (Samsung, iPhone і ін)

1071

Багато покупців при виборі смартфона або планшета особливу увагу приділяють можливостям камери. Складно уявити собі сучасну людину, який би не хотів робити якісні і чіткі знімки або записувати сімейне відео. Однак, як і будь-якого іншого вузла складного апарату, камерам властиві певні проблеми. Далі ми поговоримо про те, чому перестала фокусуватися камера на телефоні і що можна зробити в такому випадку.

Як визначити, що є проблеми з фокусуванням?

Для початку, потрібно пояснити, що сучасний модуль камери має механічну і електронне регулювання. Щоб налаштувати фокус, девайс аналізує зображення (відстань, освітленість, динаміку) і на основі зроблених обчислень налаштовує об’єктив. З цього випливає, що збої можуть виникнути як на програмному, так і на апаратному рівні. Причому такі збої характерні і дешевим моделям і лінійок від Samsung і iPhone.

Об’єктив телефону не фокусується — що робити?

Існує кілька способів перевірки. Як правило, професіонали використовують спеціальні засоби, заготовлені картинки і багато іншого. Найпростіший тест можна зробити і в домашніх умовах. Для цього потрібно всього лише білий аркуш формату А4.

Інструкція для перевірки та настройки фокусу будинку:

 • Зафіксувати девайс. Для цих цілей використовують рівну невибрирующую поверхню або штатив.
 • Взяти аркуш у руки і тримати його на відстані 2-3 метри, щоб стоячи з листом людина містився до рівня талії або колін.
 • Відходити, тримаючи аркуш в руках, на відстань 5-6 метрів, щоб поміщатися в кадрі в повний зріст. Важливо, щоб камера не захоплювала інші рухомі об’єкти.
 • Дана процедура підходить для ручного налаштування відстані фокуса і цветобаланса. В ідеалі, девайс повинен легко вловлювати фокусна відстань і концентруватися на ньому. Дана перевірка допомагає приблизно визначити, на якій ділянці знаходиться механічне пошкодження і рух об’єктива заклинює.

  Як усунути збій ПО

  Запуск модуля камери призводить до активації значного обсягу обчислень, які проводяться в реальному часі. Цілком логічно, що брак ресурсів телефону може стати причиною того, що девайс просто не буде встигати якісно обробити і налаштувати картинку.

  Крім цього, причинами втрати фокусу виступають:

  • збої операційки;
  • наявність помилок в запущених процесах і додатку «Камера»;
  • зміни налаштувань телефону і, зокрема, самої камери;
  • перехід на ручний режим;
  • використання несумісних додатків.

  Що потрібно зробити, щоб усунути проблему:

 • Просто перезавантажити пристрій, а після запуску спробувати зробити кілька знімків.
 • Очистити телефон від сміття, видалити тимчасові файли і непотрібні програми. Рекомендується також мати достатню кількість вільної пам’яті на пристрої.
 • Відключити ручне налаштування камери, виставити стандартний режим зйомки (НЕ панорама, нічний та інше).
 • Відкрити налаштування камери — знизу повинна бути опція «Скидання» — виконайте його.

  Чому не фокусується камера на телефоні (Samsung, iPhone і ін)Скидання налаштувань камери на Xiaomi Redmi 4x

 • Виконати м’який скидання вашого Андроїда або iOS через меню налаштувань (та Відновлення). Зверніть увагу, що в цьому випадку будуть видалені всі користувальницькі дані, тому збережіть всі необхідні номери та іншу важливу інформацію на окремий носій або ж синхронізуйте з хмарою.
 • Перевірити доступні оновлення операційки. У Андроїда це робиться через «Налаштування» — «телефон» — «Оновлення ПЗ». Принаймні, на мій Самсунг і Xiaomi так.
 • В деяких випадках в результаті автоматичного оновлення операційної системи і компонентів можуть з’являтися різні помилки, включаючи проблеми з камерою. Якщо на пристрої є резервна копія попередньої версії системи, то можна спробувати відкотити апдейт, після чого вимкнути оновлення, поки не вийде виправлення.
 • Виконати хард ресет через Рекавері меню.
 • Спробувати додаток з власним аналізатором зображення. Наприклад, завантажте будь-який популярний фоторедактор і випробуйте його роботу.
 • Перепрошити девайс, використовуючи стандартну прошивку з оф.сайту.
 • Якщо нічого не допомогло і камера телефону не фокусується, то причина явно не з боку.

  Не фокусується камера з-за «заліза»

  • По-перше, уважно оглянути об’єктив камери за допомогою збільшувального скла або лупи. На ньому не повинно бути пилу, плям, відбитків пальців і подряпин. Будь шар або слід на екрані призведе до того, що девайс буде фокусуватися саме на них. Цілком логічно, що вирішити проблему в більшості подібних випадків допоможе просте протирання об’єктива м’якою тканиною.
  • По-друге, якщо під час проведення перевірки виявлено, що на якомусь з планів білий лист потрапив у фокус, то це означає, що камеру або заклинило в певному положенні, або що об’єктив рухливий, але обмежений у рухах. Щоб виправити це можна спробувати подушечкою пальця простукати камеру і навколо неї. Після цього лінзу потрібно протерти від відбитків.

   Чому не фокусується камера на телефоні (Samsung, iPhone і ін)Модулі основний і фронтальної камер Sony Xperia

  • По-третє, згадати, після чого з’явилися проблеми з фокусом. Як правило, це пов’язують з ударами, падіннями і попаданням вологи в корпус. Зрозуміло, власникам, які не розбираються в пристрої модулів камер і телефонах в цілому, не рекомендується самостійно вирішувати проблему, адже це може спричинити за собою ще більш дорогий ремонт.

  Якщо ж ви вирішили спробувати самостійно ремонтувати девайс, то максимум, що можна зробити без діагностики фахівця, це перевірити підключення шлейфа і легенько покрутити об’єктив (не більше 10?-15?). Але не варто забувати, що без перевірки пристрою і модуля майстром, ви ризикуєте пошкодити камеру, а причина може бути і не в ній. Ось наочна відео-інструкція, де камера нормально працювала лише в режимі макрозйомки.

  Висновок

  Якщо камера вашого Андроїда або Айфона почала давати збої і перестала фокусуватися, виконайте наведені вище поради повинні допомогти. Не лізьте далі, тим більше якщо апарат доріг вам. Об’єктив свого Lenovo я саме так колись занапастив — вже дуже ніжним виявився механізм фокусування. Краще зверніться до майстрів. Залежно від моделі, ціна заміни модуля камери обійдеться в 10-50 $, а при наявності потрібного модуля у майстра час заміни становить всього кілька годин. Якщо ви потрапите під гарантійний випадок — ще краще, бо шлюбу ніхто не відміняв.