Число вразливостей на OS X досягло апогею

507

Комп’ютери Mac, за затвердилася за довгі роки думку, є найбільш захищеною й самої безпечної операційною системою.

Так, напевно, і є насправді. Адже в системі Mac OS X немає реєстру, немає зайвих каталогів та доступів до системних файлів, що схильні до впливу ззовні, тому створити вірус під, наприклад, Windows-комп’ютер не так-то й складно.

Думаю, багато хто стикався з намертво завислому комп’ютером або з нескінченно відкривається і закривається дисководом — це все витівки зловмисників.

Але зовсім недавно виданням BleepingComputer були проведені дослідження, які показують, що вірусів на Mac стало набагато більше, і що їх кількість за 2015 рік сягає майже 1000 штук.

Число вразливостей на OS X досягло апогею

До речі, з 2010 по 2014 роки на Mac випущено близько 180 вірусних кодів. Зрозуміло, вірусів на Windows робиться в кілька разів більше і ймовірність отримати «зараження» саме на такому комп’ютері більше, ніж на комп’ютері Mac, але тенденція починає лякати.

Число вразливостей на OS X досягло апогею

Якщо це просто відкривається дисковод, то особливої шкоди такий вірус не приносить (справедливості заради варто сказати, що дисководу в повне mac ‘ ах майже ніде немає), а якщо це програма, що виносить гроші з кредитних карток?Погодьтеся, приємного в цьому мало.

На сьогоднішній день комп’ютери Mac часто з’єднані з такими пристроями, як iPad, iPhone і Apple Watch. У них є сканер відбитків пальця, електронний гаманець і просто записані номери кредитних карт.

Число вразливостей на OS X досягло апогею

І все це може вкрадено! Дуже негативна перспектива, але все-таки таке стає можливим.

Збільшення популярності вірусів на Mac варто пов’язати зі стрімко зростаючою часткою системи на ринку комп’ютерів.

Навіть у Росії, де ціна за доступний ноутбук Mac починається з 60 тисяч, є дуже маленький, але зростання частки комп’ютерів Apple. Сподіваємося на краще, і що наші дані не потраплять у чужі руки