Browser Helper Objects — що це і як видалити

671

Різноманітність вірусів, які можна підхопити сьогодні з Мережі, реально дивує. Зараз кожен незахищений користувач ризикує потрапити під трояни, черв’яки, спайботы рекламне ПО, бекдори і інші загрози. Нехай не найбільш небезпечним, але дуже набридливим можна вважати — Browser Helper Objects. Якщо ви виявили згадка про цій програмі, тоді вам слід знати що це таке, і чи варто видаляти її з Windows.

Що це таке

Browser Helper Objects (BHO) — це стороння програма (плагін, модуль, певна налаштування), яка прописується в браузерах і змінює його параметри. Найчастіше таке позначення властиво для Internet Explorer. Останнім часом все частіше під такі плагіни маскується шкідник. Він може викликати появу рекламних сторінок, адресацію на ліві сайти, банери, тулбари і посилання. Багато антивірусні програми та сканери при перевірці відразу ж визначають такі BHO-плагіни, як шкідливі.

Приклад неактивних вбудованих плагінів BHO

Залежно від цілей, вірусний плагін може діяти по-різному: змінюється робоча папка браузера, запускаються приховані в тлі процеси, приховано встановлюються розширення. Дуже часто він спрямований на перехоплення особистих даних. Так, може бути під загрозою ваше листування, контакти, історія браузера, пошукові запити, логін-пароль, онлайн-банкінг.

Хочу зауважити, що плагін Adobe Acrobat (та інші подібні) також відноситься до BHO, однак, він не ідентифікується сканерами як небезпечний. Якщо у вас в списку є ця утиліта, але ніяких лівих сайтів не відкривається — будьте спокійні.

Повне видалення з комп’ютера

Отже, якщо ви виявили Browser Helper Objects у списку завантажених програм, Диспетчер завдань або на екрані антивіруса, тоді вам слід виконати кілька кроків комплексної очищення ПК. Відразу скажу, доведеться завантажити в систему кілька корисних утиліт, також я б порадив, на всяк випадок, зробити резервну копію, або точку відновлення Windows.

 • Відключаємо всі активні програми. Перевірте фон, трей, перегляньте «Диспетчер завдань».
 • В опції «Виконати» пропишіть %temp%, відкриється папка — в ній все видаляємо.
 • Завантажуємо на ПК один з сканерів Malwarebytes або AdwCleaner, з їх допомогою проганяємо кілька разів (!) систему.

  Browser Helper Objects — що це і як видалитиMalwarebytes дуже ефективний у боротьбі з лівими розширеннями

 • Запустіть ваш робочий браузер і скиньте його налаштування, те ж саме слід зробити і для Internet Explorer.
 • У них же перегляньте списки активних розширень — сміливо вимкніть невідомі вам.
 • З Робочого Столу періть всі ярлики робочих браузерів, а нові слід закинути з їх папок.
 • По закінченні чисток, скачайте програму CCleaner, в ньому слід виконувати всього два пункти: Очищення і Реєстр.

  Browser Helper Objects — що це і як видалитиCCleaner прибере всі залишкові запису

 • Висновок

  Такі дії дозволять видалити небезпечні Browser Helper Objects з Windows. Безпечні плагіни, порушені не будуть, за це не турбуйтеся. Також хотілося б окремо сказати про спеціальних BHO-сканерах, яких в мережі предостатньо — можете випробувати їх у дії, однак, у зазначених вище програмах дані інструменти вже вбудовані.