Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робити

428

Багато користувачів стикаються з навантаженнями процесора або диска при запущеному браузері. В основному, невеликі навантаження, але бувають моменти, коли значення піднімаються до 100 відсотків. Таку ситуацію може викликати як один активний браузер, так і будь запускаються (Яндекс, Google Chrome, Opera, Mozilla). Сьогодні ми розповімо, які кроки потрібно зробити в першу чергу для зменшення завантаження.

Причини

Джерел такого навантаження може бути безліч. У першу чергу варто сказати про банальні речі — надто велика кількість активних вікон (в одному дивимося фільм, в іншому обробляємо фото, йде скачування файлу і т. д.). Високе завантаження також викликають віруси (рекламні трояни, викрадачі), які, в принципі, зараз орієнтовані на такі додатки. Не варто відкидати і оптимізацію самої системи — застаріла збірка Windows часто починає давати збої. У будь-якому випадку — джерел може бути багато, тому варто виконати стандартні операції.

Навантаження 99% від запущеного браузера Google Chrome

Виправляємо 100 відсоткове навантаження

Операції щодо зниження завантаженості можна умовно поділити на два етапи — прості і складні дії. Під простими діями розуміється перезавантаження, очищення, оновлення. Починайте з простих кроків, нехай не всі будуть дієвими, але вони точно не будуть зайвими в оптимізації роботи. Якщо прості речі — перезавантаження браузера і ПК не допомагають, потрібно зробити наступне.

Очищення браузера і операційки

 • Насамперед варто почистити браузер і Windows. Очищення можна зробити вбудованими опціями, але я б радив програму CCleaner. Встановіть програмку і виконайте дві опції — «Очищення» і «Реєстр». Попередньо всі закрийте. Програмка на автоматі очистить кеш і куки браузерів.

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиCCleaner очистить кеш і куки ваших браузерів

 • Переконайтеся, що на комп’ютері немає вірусів. Саме вони відкривають фонове підключення до інтернету через браузери. Використовуйте або Malwarebytes, або AdwCleaner. Ці сканери розраховані на видалення таких загроз. Вони прості В застосуванні: кнопки «Сканувати» і «Видалити». Після робіть перезавантаження PC, краще зробити сканування кілька разів.

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиAdwCleaner дуже добре бореться з викрадачами браузера

 • Обов’язково оновити версію браузера до актуальної. Перевірити, яка у вас в даним момент версія можна через налаштування. Наприклад, в Яндексі відкрийте «Меню» — «Додатково» — «Про браузері». В Хромі це: «Налаштування» — бічне меню — «Про браузері Chrome. Обов’язково оновіть систему!

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиПеревірка оновлень Google Chrome

 • Обов’язково перевірте список встановлених розширень і плагінів в налаштуваннях робочого браузера. Блокувальники реклами і подібні їм, краще прибрати.
 • Скиньте мережеві настройки підключення. Перезапустіть служби DHCP і DNS. У випадку з Яндексом, перезапустіть ще й службу Yandex.Browser Update Service.

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиПерезапустіть мережеві служби Windows

 • Перевіряємо параметри системи

 • Якщо робота з сервісами проблемної програми не допомогла — потрібно перевіряти саму Windows. Перевірте, чи є у вас актуальне пакет оновлень. Робиться це стандартно: «Параметри» — «Центр оновлення Windows».

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиПеревірка оновлень Windows 10

 • Виконайте в Командному рядку (запущеної з під root) опцію sfc /scannow. Ця команда відновлює цілісність системи.

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиПеревірка і відновлення Windows 10

 • В опції «Виконати» впишіть та запустіть команду msconfig. Виконайте «чисту завантаження системи» і так запустіть браузер. Якщо критичної навантаженості не буде. То швидше за все, якась із програм викликає таку аномалію. У цьому випадку, поверніться в нормальний режим, де вимкніть зайве ЗА і антивірус. Антивірус взагалі видаліть до біса.

  Браузер вантажить процесор на 100 відсотків — що робитиДіагностичний запуск ПК

 • Висновок

  Якщо браузер все одно буде навантажувати процесор до 100% — треба буде його видаляти, мабуть його пакети десь збоять. Можна стандартно знести програму і почистити залишкові папки в CCleaner (опція Очищення — Реєстр). Скачувати новий інсталл потрібно тільки з офіційних ресурсів. У рідкісних випадках, ваше «залізо» вже просто не тягне конфігурацію таких програм, тому тут необхідно відкотити версію браузера на більш ранню. Але тут потрібно пам’ятати головне — старі версії не підтримують безліч технологій (HTML5, відеокодеки тощо).