BQ Aquaris M10 перший планшет з Ubuntu Touch

491

Конкуренція в сегменті планшетів настільки велика, що половину частки продажів взяли собі Apple і Samsung. У інших вендорів немає навіть і десятої частки. Виходити на цей ринок, сподіваючись на успіх, як мінімум наївно.

Але, наприклад, компанія Microsoft так не вважає і випускає вже третє покоління провальних і збиткових планшетів Surface.

Хоча сьогодні не про Windows, а про інший амбітний проект — Ubuntu.

Ця операційна система вийшла в світ у далекому 2004 році, не претендуючи на якусь першість.

Цей тіньовий гравець виявився не так простий і буквально кілька років тому компанія Canonical створила версію Ubuntu, адаптовану під сенсорний екран.

Умільців у світі багато і незабаром Ubuntu Touch була неофіційно встановлена на багато пристроїв, включаючи такі відомі, як планшети Nexus.

Але по інтернету гуляли новини, що незабаром офіційно буде представлено пристрій, що базується на Ubuntu Touch.

Чутки підтвердилися, компанією-виробником такого девайса стала іспанська BQ.

Цим пристроєм стане планшетний комп’ютер BQ Aquaris M10. Він має 10-дюймовий дисплей і 4-ядерний процесор MediaTek MT8163A.

BQ Aquaris M10 перший планшет з Ubuntu Touch

Характеристики звичні для подібного роду пристроїв. Особливо, якщо враховувати, що Ubuntu Touch менш вимоглива до «заліза» і поглинає менше ресурсів у порівнянні з iOS і Android.

Головною особливістю планшета BQ Aquaris M10 стане функція Convergence.

Суть її в тому, що девайс можна підключити до монітора, і тоді користувач отримає повноцінну Ubuntu.

BQ Aquaris M10 перший планшет з Ubuntu Touch

У підсумку виходить повнорозмірний комп’ютер, до якого можна підключити мишу і клавіатуру.

Не згадується про те, що це буде урізана Ubuntu, швидше за все, операційна система буде звичайної, основні функції вирізані не будуть.

Така реалізація вже присутній на ринку. Смартфон Nokia Lumia 950 можна підключити до монітора через спеціальні перехідник, тоді буде отримано ПК.

BQ Aquaris M10 перший планшет з Ubuntu Touch

Але у випадку з Nokia Windows там буде без повної функціональності, багато додатків запустити неможливо, навіть фірмовий Skype не може бути запущений.

Без проблем відкривається лише бразуер Edge і Office. Офіційна дата релізу BQ Aquaris M10 поки невідома.

Вартість пристрою поки теж знаходиться в таємниці. Представники компанії Ubuntu заявляють лише про старт продажів в другого кварталі 2016 року.