ASWAST що це за програма

538

З недавнього часу, на комп’ютери, підключені стала встановлюватися чергова програма — ASWAST. Ми коротко розповімо про неї все що знаємо, а ви зрозумієте, яку небезпеку вона таїть для Windows.

Сьогодні я помітив, що багато користувачів почали цікавитися програмою ASWAST. Згадок про неї в мережі практично немає — офіційний сайт відсутній, хоч якихось описів також немає. Єдина замітка є на офіційному форумі Касперського, де утиліта вже визначена як небажане.

Небезпечне додаток ASWAST

Що це за програма?

Додаток ASWAST поширюється в мережі шляхом додаткових установок. Тобто, ви завантажуєте драйвер, торрент або які-небудь бібліотеки, а крім них отримуєте ще 5-10 софтін. На даний момент так поширюються Amulec, Winsnare, Winshare, Amigo. Вірусом такі програми назвати як би не можна — все ж десь у глибинах ліцензійної угоди присутні галочки, дають добро на їх установку. Але навіть не дивлячись на такі хитрощі, більшість adware — і pup-сканерів заносять їх у свої вірусні бази під видалення.

ASWAST — небажане, встановленої в системі обхідним шляхом. Основна мета шкідників — перехоплення особистих даних користувачів при серфінгу в мережі, висновок реклами і банерів на сторінках, завантаження нових вірусних програм в Windows. Основна небезпека — перехоплення особистих даних онлайн-банкінгу.

Як видалити ASWAST

Видаляти такі програми слід тільки шляхом комплексного очищення з допомогою програм, плюс дещо видалити руками. Зробіть все по пунктах:

 • Спочатку скачайте AdwCleaner — toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/ і CCleaner — piriform.com/ccleaner/download.
 • На системному диску слід очистити руками папку Temp: В десятці: C:\Users\Администратор\AppData\Local\Temp у сімці: C:\Users\»Ваш користувач\AppData\Local\Temp. Видаліть з неї — завантажувальні віруси практично завжди там ховаються.
 • Запустіть AdwCleaner і проведіть очищення ПК. Я б радив зробити це кілька разів, постійно перезавантажуючи ПК.

  ASWAST що це за програмаAdwCleaner видалить ASWAST

 • Далі запустіть CCleaner і застосуйте очищення від сміття і чищення реєстру.

  ASWAST що це за програмаCCleaner — очищаємо системний сміття та реєстр

 • В кінці відкрийте папку Program Files на системному диску і перегляньте там папку ASWAST.
 • Перегляньте налаштування браузера — стартову сторінку, пошукову систему за замовчуванням. Бажано змінити паролі, які встановлені на важливих облікових записах.
 • При бажанні — можна використовувати глибоке очищення встановленим Windows антивірусом (Avast, Kaspersky, AVZ, Dr. Web), заздалегідь застосуйте оновлення антивірусних баз. Сподіваюся ви зрозуміли що це за програма ASWAST і як слід правильно прибирати її і друзів з ПК.