Агентство DARPA завершує розробку військового дрона ACTUV

300

Розробка дрона ACTUV, мисливця на субмарини, майже завершена. Прямо зараз на секретній індустріальної майданчику в американському штаті Орегон поблизу міста Портленд дослідницьке агентство DARPA закінчує будівництво 140-тонного автономного дрона, який буде полювати за підводними човнами у відкритому океані.

Офіційна назва апарату досить довга – Anti-Submarine Warfare Continuous Trail Unmanned Vessel, коротко просто ACTUV.

Це один з найбільших проектів DARPA. Дрон буде в довжину 40 метрів, а його обслуговування і експлуатація обійдеться державній скарбниці в кілька разів дешевше, ніж звичайних військових кораблів.

Після завершення будівництва DARPA планує використовувати своє дітище для «тотального» відстеження малошумних дизель-електричних підводних човнів.

Апарат буде вирішувати три основні завдання під час випробувань. Спочатку агентство планує протестувати ефективність використання автономного судна в реальних умовах.

Розробники сподіваються, що їм не доведеться розміщувати на борт жодної людини навіть на час випробувань. По-друге, DARPA планує продемонструвати широкий набір можливостей ACTUV, не порушуючи при цьому жодних міжнародних морських законів.

Ну і в третіх агентство планує продемонструвати, що їх апарат здатний виявляти і відстежувати навіть самі тихі підводні човни на великих відстанях.

Агентство DARPA завершує розробку військового дрона ACTUV

Найбільш інтригуюче у ACTUV це широке розмаїття можливостей для адаптації цих технологій в інших секторах армії США.

Наприклад, ці ж технології можуть успішно застосовуватися для виявлення підводних хв. На цей рахунок у агентства вже навіть є підписаний контракт з військово-морським флотом США. Потенціал ACTUV складно переоцінити.

Найприємніше для військового відомства США – це дуже низька ціна експлуатації та обслуговування такого апарату – 15-20 тис. доларів в день.

Агентство DARPA завершує розробку військового дрона ACTUV

Один день роботи звичайного військового есмінця обходиться в 700 тис. доларів. Плюс до цього ACTUV може нести більше корисного вантажу, ніж традиційний корабель і може діяти автономно, без участі людини.

А це означає, що дрону не потрібен корабель супроводу. Відповідно до менеджера програми агентства DARPA, проект знаходиться в стадії 90-відсоткової готовності.

Залишилося доробити тільки деяке програмне забезпечення, перш ніж можна буде спустити перший апарат у воду.

У процесі завершення розробки команда DARPA тестує навігаційні системи та управління.

Основна увага приділяється тому, щоб апарат чітко слідував міжнародним морським правилами судноплавства та законами.

Повномасштабні випробування в океані почнуться на початку 2016 року. ACTUV стане одним із найскладніших і в той же час надійних автономних дронов у світі.